NA WIOSNĘ CHCE MI SIĘ WSZYSTKO – 7 sposobów na wiosenne oczyszczanie

Wiosna to chyba najbardziej ekscytująca pora roku. Przyroda znowu budzi się do życia. W tym czasie cała energia porusza się do góry. Ma największą siłę i tempo. Nowe życie! Wszystko dynamicznie wzrasta, kiełkuje, z wielką siłą i chęcią do życia przebija się przez jeszcze zmarzniętą wciąż ziemię. Wprost wybucha, eksploduje.

Ciężko się zatem dziwić, że, skoro wokół nas dzieją się takie cuda, nam również na powrót chce się ŻYĆ!. Chce się wszystko!

Skoro przychodzi nowe, dobrze jest wyrzucić stare. Robimy porządki w domach, w ogródkach…. czemu nie zrobić porządku w własnym organizmie? I to pewnie w sumie wszyscy widzą, tylko pojawia się pytanie JAK?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Jest mnóstwo sposobów. Od najbardziej radykalnych głodówek po lekkie diety oczyszczające.

  1. Głodówka – nie jemy nic, tylko pijemy wodę. Ta metoda nie jest dla wszystkich, osoby z niedoborami energii, słabymi, o wątłej budowie ciała, potrzebujących dużo snu, którym jest często zimno, nie powinny wybierać tej metody.  Najlepiej robić głodówki pod opieką lekarza lub terapeuty, który się na tym zna.

2. Monodieta zbożowa – jemy tylko zboże, najlepiej orkisz lub kaszę jaglaną odpowiednio przygotowane, pijemy wodę i herbaty ziołowe oczyszczające.

3. Dieta owocowo-warzywna – spożywamy tylko owoce i warzywa w postaci gotowanej, pieczonej, duszonej i surowej. Pijemy wodę i herbaty ziołowe oczyszczające. Czasami włączamy też ugotowane zboża.

4. Dieta sokowa – pijemy tylko soki tłoczone na świeżo owocowo-warzywne.

5. Dieta Raw – jemy tylko owoce i warzywa surowe oraz soki świeżo wyciskane.

6. Zielona dieta – pijemy tłoczony na zimno sok z jęczmienia – ja polecam Green Ways ( nie wysuszoną trawę jęczmienną – siano w proszku), jemy duże dawki chlorelli, również Green Ways. Możemy włączyć dla urozmaicenia soki świeżo tłoczone z zielonych warzyw i zielonych liści.

7. Ajurwedyjska monodieta – jemy tylko ugotowany brązowy ryż i ugotowaną ( najlepiej wcześniej skiełkowaną) fasolkę mung, pijemy ziołowe herbaty oczyszczające i wodę.

W każdym przypadku należny pamiętać szczególnie o metodzie wychodzenia z diety. Trzeba to robić stopniowo, powoli wprowadzając coraz ciężej stawne produkty.Ważne też szczególnie w przypadku głodówki jest sposób przygotowania organizmu do oczyszczania.

Stosuje się też wspomagające zabiegi: lewatywy, masaże, sauny, kąpiele w ziołowych preparatach.

Każda z w/w diet działa trochę inaczej. Każda bez wątpienia oczyszcza, tylko z trochę innych rzeczy. Sposób oczyszczania trzeba dopasować do indywidualnej konstytucji człowieka i jego stanu zdrowia.

Więcej na temat oczyszczania dowiesz się na:

warsztacie WIOSENNE OCZYSZCZANIE i ODKWASZANIE wg medycyny chińskiej

oraz na wyjeździe TAO KOBIECOŚCI – wiosenne oczyszczające warsztaty dla kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *